Spojenie dvoch firiem za účelom posilnenia pozície na trhu s cieľom spoločného rastu

 

Burgkunstadt, Trenčín, 12- teho decembra 2022

  • Akvizícia spoločnosti KONSTRUKTA-TireTech (KTT) a spolupráca v oblasti rastu
  • Zmeny v nemeckom manažérskom tíme spoločnosti KEF

Karl Eugen Fischer (KEF), popredný svetový výrobca a vývojár strihacích liniek pre pneumatikársky priemysel, získal slovenskú spoločnosť KONSTRUKTA-TireTech (KTT), výrobcu extrúznych a strihacích liniek v tomto priemysle. Uzavretie transakcie sa uskutočnilo začiatkom decembra.

KEF je súčasťou skupiny spoločností v portfóliu spoločnosti Deutsche Beteiligungs AG (DBAG). Súčasťou tohto konzorcia sa stala v roku 2018.

Vďaka tejto akvizícii spoločnosť KEF môže upevniť svoje postavenie na trhu so  strihacími linkami a rozširuje svoje portfólio o vysoko výkonné extrúzne zariadenia. Zákazníci budú ťažiť z kombinovaných servisných a inžinierskych schopností oboch známych spoločností.

Tilo Heinen, finančný riaditeľ spoločnosti KEF, vysvetľuje rozhodnutie spoločnosti: " Za posledných 12 mesiacov sme úspešne uviedli na trh nové produkty, ako sú laminačné systémy RFID alebo mono- extrudér. Touto strategickou akvizíciou však chceme urýchliť náš rast, aby sme vstúpili na trh s multi- extrúziou a rozšírili našu globálnu výrobnú stopu."

Marcel Drgala, generálny riaditeľ spoločnosti KTT, víta nového majiteľa: "KEF je skvelým partnerom, ktorý nás môže podporiť v našich ďalších iniciatívach rastu, rozvoja a internacionalizácii, pretože KEF má vynikajúce vzťahy so zákazníkmi po celom svete. Tento krok otvorí spoločnosti KTT ďalšie príležitosti na urýchlenie pokroku a sily spoločnosti, ktorá upevní jej pozíciu na trhu "

Okrem tejto akvizície KEF oznamuje aj zmenu vo svojom nemeckom manažérskom tíme. Dr. Jorn Seevers  bol vymenovaný za výkonného riaditeľa a generálneho riaditeľa. Dr. Seevers  v minulosti zastával vedúce pozície v spoločnostiach Giti Tire, Continental a pôsobil ako výkonný riaditeľ spoločnosti Harburg-Freudenberger Maschinenbau GmbH. Harald Becker-Ehmck, predseda dozornej rady KEF: " Sme radi, že  v Dr. Seeversovi sme získali osvedčeného odborníka na priemysel, ktorý je pripravený svojim knowhow a skúsenosťami prispieť k budúcemu rastu KEF a KTT.

Manažérsky tím ďalej dopĺňajú Tilo Heinen (finančný riaditeľ) a Detlef Knorr ( CSO).

 

O spoločnosti Karl Eugen Fisher

KEF je svetovým lídrom na trhu systémov na strihanie oceľokordov pre priemysel pneumatík s viac ako 50-ročnými skúsenosťami v odbore. V ponuke produktov sú hlavne strihacie linky pozostávanúce z odvíjačiek (odvíjacích staníc), podávacích systémov, nožníc, dopravníkov, spojovačiek, rozrezávania, lemovačiek a navíjačiek. Výrobné prevádzky spoločnosti sa nachádzajú v jej sídle  v nemeckom Burgkunstadte a dopĺňajú ich distribučné a servisné spoločnosti v USA a Číne. KEF má globálnu základňu s viac ako 900 druhmi systémov na strihanie kordov.